Vyberte stránku

Jak jistě každý z Vás ví, každoročně se v daný den a hodinu schází na naší skvělé Obchodní akademii spoustu dětí z devátých tříd. Rozpoznáte je velice jednoduše, na jejich čele se zpozorovatelně nachází kapky potu a často se jim výrazně klepou ruce.

Ovšem nelekejte se, drtivá většina se stejně rozhodne jít na nejbližší gympl a za sebou nechá pouze špatně vyplněné testy z matiky a češtiny. To ovšem nevylučuje možnost, že se za 5-10 let setkáme se skoro prváky na pracáku (při nejlepším budou absolventi za oknem a ne v řadě).

Ti úspěšnější se nám budou příští rok na chodbách ze začátku vyhýbat, ale doufejme, že dříve nebo později navážou letmý kontakt či najdou své přátele z vyšších ročníků (všechny cesty vedou na Rychtu).

Naši nejstarší kamarádi se naopak snaží tuto školu (úspěšně) ukončit. Z množství testů a zkoušek, které musí podstoupit už snad ani nespí, nejí a častokrát snad nedýchají. Co více můžeme udělat, než jim popřát hodně štěstí a popřípadě je příští rok vřele přivítat v kolektivu (mrk, mrk).