Vyberte stránku

The Beach Bum

Žánr: komedie

Obsah: Rebelující hulič pojmenovaný Moondog žije podle svých pravidel.

Problémy prvního světa

Žánr: komedie, povídkový

Obsah: Problémy prvního světa. Starosti života v bohaté, průmyslově rozvinuté společnosti, nad kterými by obyvatelé třetího světa jen obraceli oči v sloup.

Moje století

Žánr: dokumentární

Obsah: Moje století je mozaikou příběhů ze století naší republiky ve vzpomínkách stoletých obyvatel od vzniku Československa až k jejich/její současnosti.

Klimt & Schiele – Eros a Psyché

Žánr: dokumentární

Obsah: Rok 1918 nepřinesl jen konec světové války, ale také úmrtí proslulých malířů Gustava Klimta a Egona Schieleho. Oba dva jsou synonymem “zlaté éry” Vídně a oba dva způsobili ve výtvarném světě revoluci. O jejich obrovském talentu, snech, ale i skandálech a posedlostech vypráví dokument Klimt & Schiele – Eros a Psyché.

Bolest a sláva

Žánr: drama

Obsah: Salvator Mallo je slavný filmový režisér. Za svou kariéru posbíral mnoho úspěchů. Nyní se jeho svět hroutí. Salvator cítí jen prázdnotu a není schopen tvořit. Jestli chce dál žít, musí najít příčinu.

Rocketman

Žánr: životopisný, drama, hudební

Obsah: Životní příběh hudební legendy Eltona Johna vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity.

Zlo s lidskou tváří

Žánr: thriller, životopisný, krimi

Obsah: Příběh jednoho z nejznámějších a nejmilovanějších sériových vrahů historie, Teda Bundyho. Překvapivým vypravěčem strhujícího filmu je Bundyho přítelkyně, která s ním v době vražd žila pod jednou střechou a o jeho hrůzyplné činnosti neměla ani potuchy.